Uszkodzony sprzet z allegro

Bezrobotni, zapisani w tytułach pracy mogą liczyć na 40 tys. zł dotacji, że zdecydują się na wstęp działalności gospodarczej. Metoda nie jest za skomplikowana, a wysokość dofinansowania zachęca do przyjęcia ryzyka.

Jednak, aby zaczęta działalność przyniosła spodziewany efekt należy dokładnie się przygotować. Wybierając branżę, sporządzając biznesplan należy uwzględnić wszystkie obciążenia publicznoprawne jakie powinien będzie kupować i dodatkowe obostrzenia pochodzące z ustaw podatkowych.

Dokonując rejestracji należy precyzyjnie wskazać rodzaj działalności gospodarczej która będzie przeprowadzana, formę opodatkowania oraz zarejestrować się do ZUS. Mając uprawnienia do płacenia składek na preferencyjnych warunkach w tekstu ZUA należy wpisać symbol 05700. Niższe składki na ZUS można opłacać przez 24 miesiące.

Rodzaj prace gospodarczej, robionej na sytuację osób fizycznych określi termin instalacji kasy fiskalnej. W niektórych przypadkach kasę należy zainstalować przed zakończeniem pierwszej sprzedaży, w drugich w określonym terminie, i w następnych przypadkach po dokonaniu określonego obrotu. A już wcześniej trzeba rozglądnąć się za dobrym urządzeniem. Kraków kasy fiskalne oferuje pełny wachlarz typów urządzeń fiskalnych, odpowiednio dostosowanych do wybranych branż.

Rejestracja kasy fiskalnej przebiega dwuetapowo. Najpierw należy poinformować właściwy urząd skarbowy o zamiarze instalacji fiskalnej – termin ten nie jest właściwy, tak dlatego zawiadomienie można schować w tytule nawet dzień przed instalacją. Wtedy w ciągu 7 dniu po instalacji, należy poinformować urząd, że kasa została zainstalowana. Jeżeli kasę fiskalną zainstalowano w właściwym terminie, złożono odpowiednie materiały do urzędu można się starać o zwrot poniesionego nakładzie na zakup, w wysokości 700 zł, nie więcej jednak niż 90% wartości kasy.

Następna ważna decyzja dotyczy podatku VAT. W poszczególnych przypadkach warto zauważyć się jako podatnik VAT, czasami niezbędna jest zwłoka przynajmniej do czasu przekroczenia określonych obrotów – tj. 150.000 zł. W wybranych branżach, np. handel paliwami lub metalami szlachetnymi nie jest dróg z zastosowania ze zwolnienia, to z dniem rejestracji działalności gospodarczej należy zarejestrować się na druku VAT-R.