Zaburzenia psychiczne youtube

Zaburzenia psychiczne mogą działać roli w jakimś wieku. Lekarze alarmują, że choruje na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede wszystkim musisz znać, że wszelkie zaburzenia u dzieci mogą objawić się w drugim wieku. Jedne częściej pojawiają się w terminie wczesnego dzieciństwa, inne są właściwe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia przejawiają się dopiero w stopniu szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, a ich objawy wymieniają się wraz wiekiem.

Bardzo trudne są zaburzenia lękowe, które prezentują się w trzech sferach. Pierwsza z nich to sfera subiektywnych przeżyć, która mówi tego, co dziecko używa w prywatnym umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która uzyskuje się do tego, co dziecko przechodzi w bezpośrednim ciele. Do objawów somatycznych uznawane są innego typu bóle (np. brzucha czy głowy), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może wyrażać także niechęć do dania i podlewać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz odnosi się z niepokojącym zachowaniem. Dziecko może skończyć stykać się ze naszymi rówieśnikami i iść się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walki specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odstaje z ilości. Nasz psychiatra dziecięcy w Krakowie zwraca się dziećmi, za których zmianę w utrzymaniu odpowiada choroba. Dzięki doświadczeniu w działalności z dziećmi oraz sporej ilości empatii wizyty u naszego specjalisty nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w praktyce z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak i dokona wszelkich starań, aby łatwo go rozwiązać, oddając dziecku zabawa z dzieciństwa.